ASHTANGA PRO ZAČÁTEČNÍKY kurz 10 lekcí

1. 10. 2021 - 3. 12. 2021
Pátek 16:30 - 18:00

Yoga Shala Plzeň, Zborovská 52/38

Ashtanga jóga je propracovaný systém propojující fyzickou praxi ásán s dechem za účelem dosažení čistícího a meditativního účinku. Jedná se o ucelenou sestavu pozic a technik, jejíž pravidelnou praxí dochází k očistě těla, mysli i nervového systému. Postupně tak dochází k tzv. transformaci jógou - tzn. odstranění fyzických i energetických bloků a uzdravování těla i mysli.

Kurz ashtangy pro začátečníky je určen pro všechny, kteří se chtějí józe věnovat pravidelně a učinit z ní součást svého života. Věk ani předchozí zkušenosti s jógou nehrají roli. Důležité je Vaše rozhodnutí a odhodlání ke změně.

Během kurzu si vysvětlíme základní principy ashtangy, naučíme se správně dýchat a zapojovat energetické zámky. Naučíme se část pozic první série ashtangy, která se nazývá Yoga Chikitsa - jógová terapie a ukážeme si možné modifikace pozic pro začátečníky či osoby se zraněním. 

Tempo lekcí bude mírné a jednotlivé pozice budou podrobně vysvětlovány. Součástí kurzu bude i úvod do jógové filozofie. Cílem kurzu je naučit účastníky sestavu poloviny první série a připravit je na samostatnou praxi - ať už doma či na tradičních mysore lekcích. Znalost návaznosti pozic včetně jejich možných modifikací jim současně usnadní účast na vedených lekcích ashtangy.

Každý účastník kurzu dostane studijní materiály s popisem pozic včetně jejich případné modifikace. Během trvání kurzu mají navíc jeho účastníci možnost zdarma docházet na ranní praxi (každý den po-so 6:30-8:00), sestavu si tak rychleji osvojit a vybudovat si pod dohledem lektora návyk pravidelné samostatné jógové praxe. 

Ashtanga jóga je dynamická forma jógy, ale může ji praktikovat kdokoli, bez ohledu na fyzickou zdatnost či věk. Důležitý není výkon, ale radost z pravidelné praxe jógy, vedoucí k postupnému zlepšování kondice a zdraví. 

Termín kurzu: 10x pátek 16:30-18:00 hodin, od 1.10.2021 do 3.12.2021 

CENA KURZU: 1800,- Kč

Platba kurzovného a storno podmínky: 

Kurz je určen pro uzavřenou skupinu. Vaše přihláška je závazná a místo máte zajištěno po zaplacení kurzovného.  Číslo účtu pro platbu kurzovného: 670100-2208500521/6210. Kurzovné je nevratné. V případě zrušení kurzu z důvodu opatření souvisejícími  s Covid 19 Vám bude kurzovné vráceno.