JÓGA, ČÍNSKÁ MEDICÍNA, AROMATERAPIE

podzim a zima

Série 3 pátečních prožitkových workshopů

Podzim je dle čínské medicíny obdobím naplňování a dozrávání. Příroda už nebují, ale dozrává a utišuje se. Stejně jako listy se připravují opustit stromy, představuje období podzimu vhodný čas k tomu, abychom se zastavili a některé věci v našem životě nechali jít - zbavili se toho, co nás zatěžuje, ruší a omezuje. Získáme tak více jasnosti a objektivity, které jsou nezbytné pro nastolení rovnováhy a harmonie do další životní etapy. Podzimu vládne element kov, který představuje v oblasti lidských vlastností bystrý rozum, cit pro spravedlnost a smysl pro podstatné. Z orgánů mu přináleží plíce a tlusté střevo.

Období zimy je obdobím tzv. velkého jin - zima je neaktivní, studená a vlhká. Chlad a tma v zimě nás nutí zpomalit. Stejně jako příroda, i my šetříme energii a síly a připravujeme se na výbuch nové energie na jaře. Zima je dle čínské medicíny spojená s prvkem vody, v lidském těle odpovídají elementu vody ledviny a močový měchýř. Podle čínské medicíny představují ledviny nejdůležitější orgán těla. Říká se o nich, že jsou "kořenem jin-jangu všech vnitřních orgánů" a "pramenem života".

Od terapeutky čínské medicíny se dozvíte, jak se na období podzimu a zimy dívá čínská medicína, na co se zaměřit, co jíst a čeho se naopak vyvarovat, abyste se cítili fyzicky i psychicky dobře a uchovali si dostatek energie.

S lektorkou jin jógy si užijete jemnou, relaxační hodinu jinové jógy. Jin jóga je velmi pomalá, statická forma jógy. Působí především na pojivovou tkáň, jemně ji protahuje a jednotlivými pozicemi působí na meridiány (energetické dráhy), pročišťuje je a podporuje tak tok energie (čchi).

Součástí workshopu bude povídání o aromaterapii a o tom, jak lze konkrétní esenciální oleje využít k podpoře dobrého zdraví a kondice. Všechny zmíněné oleje si budete moci na místě vyzkoušet.

KDY:   Pátek 20.9. 17.00-20.00 hodin

            Pátek 25.10. 17.00-20.00 hodin

            Pátek 22.11. 17.00-20.00 hodin

KDE:   InSpirála Plzeň, Klatovská 7

CENA:  cena jednotlivých workshopů 450,- Kč / cena celé série: 1200,- Kč.

Místo na jednotlivých workshopech či celé sérii si můžete rezervovat zde:

Po přihlášení Vám budou zaslány údaje k platbě. Vaše místo bude rezervováno až po připsání platby na účet. 

Storno podmínky: 1 měsíc před konáním akce 100% vrácení platby, poté je platba nevratná. Na akci za sebe můžete poslat náhradníka.