JÓGA, ČÍNSKÁ MEDICÍNA, AROMATERAPIE

zima

Dle čínské medicíny je období zimy, tzv. velké jin, je spjato s elementem vody. Čas, kdy vesmírná energie klesá dolů, je markantní především v přírodě. Dožínky skončily, listy stromů opadaly, míza se stáhla ke kořenům. Dny jsou chladné a noci dlouhé. I pro člověka platí, že by měl redukovat svou aktivitu a plánovat více odpočinku.
V lidském těle odpovídají elementu vody ledviny a močový měchýř. Podle čínské medicíny představují ledviny nejdůležitější orgán těla. Říká se o nich, že jsou "kořenem jin-jangu všech vnitřních orgánů" a "pramenem života". Ledviny představují skladiště naší životní a sexuální energie. Funkcí ledvin je uschování esence ťing, "základní substance, z níž se formuje universum", jejíž kvalita má přímý vliv na schopnost rodit nové, ovlivňuje růst i vývoj organismu, jeho zdravotní stav i délku života. Zimní období představuje skvělý čas k tomu, abychom pomocí stravy doplnili čchi, jang a krev.


Přijměte pozvání na workshop, kde propojíme čínskou medicínu, jógu a aromaterapii, abychom podpořili činnost ledvin a močového měchýře. 

Od terapeutky čínské medicíny se dozvíte, jak se na období zimy dívá čínská medicína, na co se zaměřit, co jíst a čeho se naopak vyvarovat, abyste se cítili fyzicky i psychicky dobře a uchovali si dostatek energie. S lektorkou jin jógy si užijete jemnou, relaxační hodinu jinové jógy. Jin jóga je velmi pomalá, statická forma jógy. Působí především na pojivovou tkáň, jemně ji protahuje a jednotlivými pozicemi působí na meridiány (energetické dráhy), pročišťuje je a podporuje tak tok energie (čchi). Součástí workshopu bude povídání o aromaterapii a o tom, jak lze konkrétní esenciální oleje využít k podpoře dobrého zdraví a kondice. Všechny zmíněné oleje si budete moci na místě vyzkoušet. A každý účastník si z workshopu odnese malý dárek :-)

KDY: Pátek 22.11. 17.00-20.00 hodin
KDE: InSpirála Plzeň, Klatovská 7
CENA: 450,- Kč

Rezervace přes web www.a-yoga.cz nebo na adrese: andrea.brabcova@gmail.com

Vaše rezervace je platná až po zaplacení semináře.

Místo na workshopu si můžete rezervovat zde:

Po přihlášení Vám budou zaslány údaje k platbě. Vaše místo bude rezervováno až po připsání platby na účet. 

Storno podmínky: 1 měsíc před konáním akce 100% vrácení platby, poté je platba nevratná. Na akci za sebe můžete poslat náhradníka.